MobiSale ma zastosowanie w każdej firmie handlowej i produkcyjnej, która prowadzi sprzedaż przez handlowców pracujących w terenie. Jednak dzięki unikalnym rozwiązaniom MobiSale zapewnia wydajną pracę tam gdzie tradycyjne systemy oparte na smartfonach są niewygodne i niewydajne.

Przewaga MobiSale ujawnia się w firmach które:

 

Oferują szeroki asortyment towarów –  duży ekran laptopa czy tableta, dostęp do towarów z poziomu list, stronicowanie list, rozbudowany system filtrów i wyszukiwania pozwalają szybko namierzyć interesujący nas towar. Jednocześnie specjalne mechanizmy dostępu do bazy danych sprawiają, że informacje wyświetlane są w trybie rzeczywistym.

Szybkość MobiSale ujawnia się także podczas tworzenia ofert czy rejestrowania zamówień.  System predefiniowanych koszyków Klientów, konwersja ofert na zamówienia, przyciski do wprowadzania ilości skracają czas przyjęcia zamówienia do minimum.

Obsługują dużą grupę Klientów –  w pracy na bazie Klientów działają te same mechanizmy jak przy pracy na bazie towarowej tj: duży ekran laptopa czy tableta, dostęp do Klientów z poziomu list, stronicowanie list, rozbudowany system filtrów i wyszukiwania oraz specjalne mechanizmy dostępu do bazy danych.

Dodatkowo każdy handlowiec pracuje tylko na swojej bazie Klientów co jeszcze bardziej przyspiesza proces Ich obsługi.

Posiadają rozbudowany cennik  –  w systemie MobiSale można odwzorować praktycznie każdy system rabatowania. Konstrukcję cen można sprowadzić do poziomu szczegółowości: dany Klient na dany towar w określonym czasie ma konkretną cenę. Oczywiście obsługiwane są także wszystkie poziomy wyżej np. upusty na grupach towarowych, grupach klientów itp.

Moduł Wniosków Cenowych pozwala natomiast na przemyślane i oparte na analizach zarządzanie systemem rabatowania zapewniając optymalną rentowność sprzedaży.

Mają wiele oddziałów i magazynów –  MobiSale zapewnia odwzorowanie struktury firmy dzięki czemu handlowcy pracują tylko na zasobach z których mogą skorzystać. Struktura firmy w postaci magazynów, rejonów sprzedaży, grup klientów, dostępu handlowców, zależności służbowej zintegrowana jest ze strukturą znajdującą się w systemie ERP.